UWAGA- adopcja nie polega na przyjechaniu do Królestwa i wybraniu królika :-)

Jeśli już podjęliście tą jedną z najważniejszych  w życiu decyzji - decyzję o adopcji królika, zapoznajcie się najpierw dokładnie  z informacjami zawartymi na naszej stronie , szczególnie Warunki Adopcji, Proces Adopcyjny oraz Królik w Domu.

boskietrioNastępnie pobierzcie i wypełnijcie FORMULARZ ADOPCYJNY. Formularz możecie pobrać samodzielnie kliknij tutaj .

Po wypełnieniu, prześlijcie go na  maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Po przeanalizowaniu formularza pośrednik adopcyjny  skontaktuje się w celu umówienia się na ROZMOWĘ PRZEDADOPCYJNĄ , która ma na celu  omówienie i wyjaśnienie  kwestii zawartych w formularzu, odpowiedź na pytania, wskazówki, rady oraz ewentualne sugestie co należy zmienić, poprawić , co zgłębić aby i królikowi i opiekunowi żyło się razem jak najlepiej w zdrowiu i szczęściu.

Nastęnym etapem jest osobiste poznanie się ( a często i królika, któremu chcecie zaadoptować towarzystwo) czyli  SPOTKANIE PRZEDADOPCYJNE  -  wizyta domowa, która odbywa się w dogodnym dla Was i pośrednika terminie w miejscu, gdzie docelowo ma zamieszkać adoptowany królik. Po spotkaniu przed adopcyjnym możecie osobiście poznać naszych podopiecznych jak również poobserwować króliczy styl życia w przytulisku Fundacji. Takie spotkania odbywają się w ustalonych konkretnych terminach i godzinach, kiedy obie strony są dostępne czasowo. Większość królików znajduje się w przytulisku na Skwer Wyszyńskiego 3 a część w mieszkaniu prywatnym.

W przeciągu kilku dni po spotkaniu, gdy pośrednik będzie miał już pewność, że jesteście w stanie zapewnić adoptowanemu królikowi odpowiednią opiekę i warunki, a Wy utwierdzicie się w decyzji, że to ten jedyny, podpisana zostanie umowa domu tymczasowego lub umowa adopcyjna i wtedy nastąpi wiekopomna chwila, kiedy to nowy członek rodziny zawita u Was w domu. Otrzymacie też najważniejsze materiały, czyli króliczy "know-how".

Jeśli będzie to Wasz pierwszy królik, wprowadzimy Was w króliczy świat, wytłumaczymy królicze zwyczaje, potrzeby, preferencje i nastroje. Pomożemy przygotować króliczy zakątek w nowym domu czyli odpowiednio wyposażoną duża klatkę z wybiegiem, zagrodę lub też mieszkanie "pod" wolno biegającego bezklatkowego i beztroskiego uszaka. Podpowiemy jakie smakołyki preferuje króliczek, jaką dietę miał do tej pory stosowaną, jakiego lekarza lubi, co go denerwuje, a co uwielbia i na co trzeba zwracać uwagę. Jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi podopiecznymi i zastrzegamy sobie prawo do dopytywania się o stan zdrowia królika oraz do odwiedzin w jego nowym domu. W każdej chwili po adopcji służymy radą i pomocą. Polecamy również wolontariat jako formę "dokształcenia" się w opiece nad królikiem oraz pomoc kolegom i koleżankom uszaka, którego własnie przygarnęliście.

krolestwo7

UWAGA!

Na chwilę obecną adopcjami 110 królików zajmuje się tylko 1 osoba!
Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość i zapraszamy chętnych do pomocy w adopcjach Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

**********************************************************************************************************************************
Fundacja to nie firma. Nie biuro. Nie schronisko.
Nie jest "otwarta" w godzinach "od-do"bo nikt nie dyżuruje na stałe ani nie pracuje "na etacie" ( chociaż często dziennie czas pracy kóliczej przekracza nawet 12 godzin...)

To wolontariat- czyli dobrowolna i nieodpłatna pomoc potrzebującym królikom.
Pomoc płynąca z serca-  poświęcanie każdego możliwego czasu, życia prywatnego, częste zarywanie pracy i inwestowanie swoich środków.
Każdy z nas chodzi do normalnej codziennej pracy i nie zawsze jest dostępny "kóliczo" więc prosimy mieć to na uwadze i cierpliwie czekać na kontakt a jeśli sprawa dotyczy życia lub zdrowia zwierzęcia - dzwonić na telefon interwencyjny 514 00 59 29.
Poza sprawami adopcyjnymi, przede wszystkim jest opieka nad ponad 110 kólikami, leczenie, zabiegi, wyjazdy do weta, sprzątanie, karmienie, dezynfekcja, zmiana wybiegów, zakupy, robienie zdjęć, administracja strony adopcynej etc etc.
Jest nas zaledwie kilka osób ( 5 )  i większość pomaga  przy sprzątaniu  i karmieniu a to niestety tylko kropla w morzu.
Większość obowiązków, w tym bardzo czasochłonne i emocjochłonne leczenie, zabiegi rekonwalescencja kólików, adopcje, wszelki kontakt oraz sprawy administracyjne, księgowe i urzędowe są na głowie jednej osoby.
To naprawde ogrom obowiązków - prosimy zatem o zrozumienie i cierpliwość.
Z REGUŁY W CIĄGU KILKU DNI - TYGODNIA ODPOWIADAMY NA MAILA I KONTAKTUJEMY SIĘ W SPRAWIE ROZMOWY CZY WIZYTY.

Prosimy nie niepokoić się jeśli w ciągu 2 dni nie otrzymacie odpowiedzi na maila czy wiadomość.
Po prostu- króliki i ich zdrowie są  najważniejsze.
Wszelkie informacje o procesie i warunkach adopcji są dostępne całą dobę na stronie www.fundacjakrolewska.pl.

W RAZIE PODEJRZENIA CHOROBY U KRÓLIKA - NIEZWŁOCZNIE UDAJCIE SIĘ DO WETERYNARZA I DZWOŃCIE NAWET W NOCY NA NUMER 514005929

Jeśli ktoś ma dużo czasu, chęci i serca dla zwierząt - POMÓŻ! Kontakt  mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.